Jamar na obisku

Prispevek je pripravila vzgojiteljica Jožica Maček.

V okviru spoznavanja novih in inovativnih učnih okolij smo na obisk povabili jamarja Damjana.
Otrokom je na preprost način predstavil različne jame in povedal, da so včasih ljudje živeli tudi v jamah. Na slikah so prepoznavali jamske živali in razmišljali, zakaj so svetle barve. Pokazal nam je oblačila, ki so potrebna za raziskovanje jam in tehniko plezanja po vrvi. Otroci so se preizkusili v plezanju preko vrvi in poskusili prečkati namišljeno jezero. Ugotovili so, da je to zelo težka naloga. Opozoril nas je, da v jamo vedno s seboj vzamemo prvo pomoč. Povedal je, da v jamo nikoli ne smemo  sami in o tem vedno nekoga obvestimo. Pri reševanju iz jam pomagajo jamarji reševalci.
Skupaj smo preživeli prijetno urico in pridobili veliko novih in zanimivih informacij.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja