Prišla je pomlad

Prispevek je pripravila vzg. Alenka Cegnar.

V torek, 20. marca smo v vrtcu praznovali prvi pomladni dan (čeprav pogled skozi okno tega ni ravno potrdil, saj smo še vedno zasneženi).
Malčki so prisluhnili pravljici Ptiček otročiček in zapeli pesmico o zvončku, ter prisluhnili pomladnim pesmicam v izvedbi vzgojiteljic.
Starejši otroci, tudi iz Lovskega doma so se nam pridružili, so pozorno poslušali pravljico v rimah Mala Marjetica in gozdni mož. V pogovoru so spoznavali značilnosti pomladi in znanilce pomladi in peli pesmice: Mali zvonček, Trobentica in zvonček, Žafran, Vijolica, Kukavica…
Vsi pa upamo in si želimo, da smo s tem srečanjem končno pregnali babico Zimo (kar nam z maškarami očitno ni uspelo) in se nam bo nasmehnila topla in cvetoča mlada Pomlad.