EKO DAN najmlajših otrok

Prispevek je pripravila vzgojiteljica Špela Toplak.

Tudi najmlajši otroci v našem vrtcu so vključeni v projekt EKO vrtec. Aktivnosti s to temo so potekale v ponedeljek, 26.11.2018 na spodnjem hodniku vrtca.
V eko igro smo bili vključeni otroci in vzgojiteljice prvih treh skupin.
Otroci so se igrali z različnim odpadnim materialom: plastenke, papir, karton, plastični tulci, škatle,…
Najbolj zanimivo jim je bilo, ko so oblikovali kepe iz odpadnega papirja in z njim ciljali v tarčo. Uživali so v vožnji v kartonskih škatlah in na valovitih lepenkah. Sestavljali so različne konstrukcije (stolpe, dimnike, hiše,…) iz odpadnih plastičnih tulcev. Plastenke so jim služile, kot njihov glasbeni inštrument.
Vsi otroci so na ta dan aktivno sodelovali, zelo uživali v igri, se zabavali in se imeli lepo. Tudi razvrščanje oziroma pospravljanje odpadnega materiala v določen zaboj jim je bilo zanimivo.