PROJEKTI V ŠOLSKEM LETU 2023/2024

• PROJEKT »EKO VRTEC KOT NAČIN ŽIVLJENJA« – koordinatorka Barbara Primožič

Namen projekta je v okoljevarstvenem duhu vzgajati naše najmlajše, saj so odpadki in onesnaževanje sveta vedno večji problem. V otrocih želimo vzbuditi zavedanje in skrb za naše okolje, jim priučiti navade, ki bi posledično vplivale na kvaliteto življenja.
Ne pozabimo, da pri tem projektu oz. načinu življenja lahko sodelujemo prav vsi.

Povezava na EKO PORTAL vrtca Agata

• ZDRAVJE V VRTCU – koordinatorka Danica Zorko

zdravje-v-vrtcu“Kar se Janezek nauči, to Janez zna.« V predšolskem obdobju si otroci pridobijo izkušnje, stališča in vzorce vedenja, ki jih večinoma obdržijo vse življenje. Zdravje v otroštvu pa določa zdravje v celotnem življenju posameznika in vpliva tudi na naslednje generacije. Ključnega pomena je obdobje do 6. leta starosti.

zlozenka-programa-zdravje-v-vrtcu

Rdeča nit programa je “Besede imajo moč”.
Usmeritve in vsebine programa Zdravje v vrtcu so skladne z EuroHealthNet priporočili. Dodatna potrditev, da v vrtcu delamo dobro in v času aktualno. Zato bomo v programu Zdravje v vrtcu v letošnjem letu osvajali zdrave navade, spoznavali sebe in druge v različnih okoliščinah, raziskovali našo okolico in sebe v njej, preverjali naše počutje in odnos do predmetov, ljudi, narave, kulture. Ponovno se bomo vprašali, kaj so prave vrednote, drug drugemu pomagali in soustvarjali našo prihodnost.
Bodimo pogumni in proaktivni ter pripravimo dobre podlage za prihodnost, ki si jo želimo, ki bo v zadovoljstvo posameznika in skupnosti; otrok, odraslih in starejših.

Preprečujmo širjenje nalezljivih bolezni – priporočila za starše

KAKO SMO IZVAJALI PROJEKT v letu 2022/2023:
Poročilo za celoten vrtec o projektu

Poročila skupin, ki so sodelovala v projektu:
Skupina SLONČKI – Špela Dolinar
Skupina POLŽKI – Tina M. Rozinger
Skupina JEŽKI – AljaKos/Lea Stržinar
Skupina BOBRI – Irena Pelko
Skupina MAVRICE – Mateja Matjašec
Skupina PANDE – Danica Zorko
Skupina MIŠKE – Jana Kloboves
Skupina ŽABICE – Katarina Špiček
Skupina ZVEZDICE – Antonija Dolenc
Skupina OVČKE – Barbara Primožič

• NEON program za preventivo nasilja in zlorabe otrok, katerega osnovni cilj je krepiti zaščitne dejavnike otrok – vodijo Špela Dolinar, Mateja Matjašec, Tanja Peternel in Helena Oblak
  • TURIZMU POMAGA LASTNA GLAVA – koordinatorka Alenka Cegnar
    Letošnja rdeča nit projekta je OKUSNI ZAKLADI: lokalni kulinarični spominki s trajnostnim pridihom!