TEDEN OTROKA V SKUPINI JAGODE

V Tednu otroka smo v  skupini Jagode poleg gasilcev, knjižničarke, šolarjev in sovrstnikov gostili tudi stare starše.

Otroci so izdelali vabilo in v vrtec povabili dedke in babice na igralno urico. V uvodu smo poslušali zgodbo: Mišek Tip pri babici in dedku in si na velikem platnu ogledali ilustracije, nato pa je sledila igra po pripravljenih kotičkih v igralnici in na terasi. Otroci so svojim starim staršem kuhali kavice, razne juhe, pokazali in previjali dojenčke ali pa so s skupnimi močmi sestavljali najvišje stolpe iz lego kock. Na terasi so otroci pokazali vse svoje gibalne spretnosti na poligonu. Preden pa so se stari starši in otroci poslovili so na lesen srček z rdečo barvo odtisnili vsak svoj palec. Oba odtisa skupaj sta ponazarjala srce, ki bo še dolgo v  spomin na skupne »igrarije« v vrtcu.

Zapisala Irena Pelko